2012-05-03, 20:00Giro di Lubenia dla wszystkich!

We wczorajszym artykule przedstawiłem jak wygląda mój standardowy mikrocykl. Najczęściej drugiego dnia wybieram się na konkretne śmiganie po górkach, a że wykonuję go na tej samej pętli pomyślałem, że wirtualne porównanie może być ciekawe dla wszystkich jeżdżących w tym terenie. Więc do rzeczy.

Od jakiegoś czasu mam zamiar zachęcić Was do „wirtualnej rywalizacji” na górskim etapie przebiegającym podjazdami po obu stronach miejscowości Lubenia i Straszydle. Pomysł zrodził się już w poprzednich sezonach, ale ciągle nie było czasu, żeby wcielić go w życie. Obecnie też wymaga dopracowania kilku szczegółów, ale szkoda, żeby to dalej czekało. Część osób pewnie już wie, a nie długo podana zostanie oficjalna informacja, że 8 września 2012 roku odbędą się w tym rejonie Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Mastersów. Warto więc zaczynać przygotowania;)

dsc02422_400O co chodzi? Korzystając z portalu bikemap.net możecie zapoznać się z trasą, jaką najczęściej pokonuję chcąc zrobić konkretny trening po górkach. Niektórzy powiedzą, że najefektywniejsze byłoby trenowanie na jednym podjeździe, wtedy analiza czasów, odpoczynku i ogólnie porównanie wykonanych treningów byłoby dokładniejsze… Ja uważam, że świetne tereny, jakie mamy w okolicy Rzeszowa, znakomicie nadają się do tego, żeby taki trening wykonywać na pętli. Z podjazdu przeskakujemy na kolejny, przerwy nie są za duże. Za porównanie zmian podczas danego treningu może posłużyć jeden odcinek, który na tej pętli pokonujemy 3 razy, jako drugi, szósty i jedenasty (ostatni). Za to po każdym kolejnym treningu w tej samej konfiguracji mamy konkretne dane potwierdzające jak się rozwijamy. Profil trasy poniżej.
giro_di_lubenia_profil_640
Pod kolejnym linkiem w dokumencie Excela załadowanym na Google wpisałem wszystkie podjazdy oraz moje czasy przejazdów z poprzednich lat (wybrane najlepsze) i z ostatniego treningu, 2 maja 2012 r. Każdy może napisać do mnie o dodanie go do listy osób korzystających i edytujących ten plik. screen_podjazdy_400Po złapaniu okrążeń na treningu łatwo przenieść wszystkie dane z wykresu, oczywiście o ile mamy odpowiednie urządzenie, np. Polara;)

Pozostaje kwestia gdzie zaczynają się i kończą poszczególne odcinki. Cóż, znam je na pamięć i dobierane były intuicyjnie. Widoczny początek, jakiś znak czy słupek, krzyżówka. Myślę, że wielu z Was je dobrze zna i jakoś sobie poradzicie. Porównać można nie tylko czas, ale i dystanse, co da nam odpowiedź, czy zmierzyliśmy go na tym samym odcinku. Na przyszłość, o ile będą zainteresowani, dopracować można to na kilka sposobów:

  1. Tabliczki, farba na asfalcie.
  2. Współrzędne GPS, a może i zdjęcie każdego miejsca początku i końca podjazdu…

Jak macie inne propozycje, piszcie.

Zachęcam wszystkich do sprawdzenia się na tej trasie i podaniu swoich czasów, żeby zmobilizować innych. Bawcie się dobrze! Przekazujcie informacje dalej, zapraszajcie znajomych, niech się dzieje!

Pozdrower


Wszystkie artykuły:

Przed weekendowym ściganiem w Kluszkowcach i Strzyżowie
(2012-05-25, 15:00)
Przed weekendowym ściganiem w Kluszkowcach i Strzyżowie
Od wtorku zmniejszyłem już nieco objętość, ale pierwszego dnia cyklu ...
więcej
Tydzień po Wieluniu
(2012-05-22, 20:00)
Tydzień po Wieluniu
W relacji z maratonu w Wieluniu napisałem, że po wyścigu ...
więcej
Bike Maraton – Wieluń – 12.05.2012
(2012-05-12, 20:00)
Bike Maraton – Wieluń – 12.05.2012
Aktualizacja 15.05.2012, godz. 15:00.  Podróż na Wieluń rozkładam na dwa dni. ...
więcej
Początek ścigania w Polsce
(2012-05-11, 10:00)
Początek ścigania w Polsce
Tak jest, czas na pierwszy wyścig w Polsce. Trochę dziwnie ...
więcej
Kolejne spotkanie na antenie TVP 1 w Kawa czy herbata?
(2012-05-07, 15:00)
Kolejne spotkanie na antenie TVP 1 w Kawa czy herbata?
W dzisiejszym (7.05.2012) programie „Kawa czy herbata?” na antenie TVP ...
więcej
Giro di Lubenia dla wszystkich!
(2012-05-03, 20:00)
Giro di Lubenia dla wszystkich!
We wczorajszym artykule przedstawiłem jak wygląda mój standardowy mikrocykl. Najczęściej ...
więcej
Copyright © 2010 Piotr Sarna All rights reserved.