2012-04-29, 20:00Kontuzja i pierwsze... pauzowanie.

17 marca, wsiadając w pędzie do samolotu zostawiałem sporo tematów, które przez ponad dwa tygodnie tylko urosły i już 3 kwietnia musiałem się z nimi zmierzyć… Przed wylotem nie było jak bezstresowo wypocząć, a w Polsce nie było na to czasu. W zasadzie już wracając do Rzeszowa obdzwaniam czekające tematy.

Przez pierwszy tydzień nie mam czasu, ani za bardzo ochoty na rower. Jeden dzień, gdy pogoda jest trochę lepsza wychodzę na godzinkę. Achilles od razu daje o sobie znać. Znów kilka dni pauzuję. Od kolejnego poniedziałku robię spokojnie przejażdżki, ale ścięgno dalej boli. Rejestruję się do dr Draguły, który już nieraz i nie tylko mi pomógł w przypadku kontuzji. Diagnoza – stan zapalny. Co ciekawe nie z przeciążenia! Przez ocierającego buta, w którym często był piach i woda pojawiła się nadwrażliwość, a jak na złość, po pierwszym dniu wyścigu, kiedy nogi spuchły z gorąca nie dopinałem ich bardzo mocno. Dostaję maść, tabletki i zabiegi. Na pocieszenie lekarz mówi, że mam szczęście, że jeszcze nie przeszło w „suche zapalenie ścięgna Achillesa”, które mogłoby mi pokrzyżować plany na cały sezon:/. Oczywiście mam zakaz na rower, co ciężko mi zrozumieć.

dsc01919_400Zaplanowałem wyjazd do Wrocławia i nie chcę z niego rezygnować. Tłumaczę sobie, że trasa jest płaska, sucha i bez biegania, a ścięgno bardziej daje się we znaki jak chodzę. W dodatku wydaje mi się, że już nie boli, ale to chyba przez leki. W sobotę, jak co roku, kręcimy się z Asią po mieście. Jest ciepło. Mamy spotkanie Teamowe i spotykam się ze znajomymi. Tak co roku zaczynałem sezon, ale teraz ze względu na Epica czuję się inaczej. Niestety w nocy zaczyna padać i w niedzielę rano już leje całkiem mocno. Mimo to ubieram się i chcę zobaczyć jak będzie. Staję na starcie 20 minut przed 11. Czekam spokojnie, a na trzy minuty przed startem, gdy ruszyłem rowerem okazuje się, że nie mam powietrza w przednim kole. Jak to możliwe?! wbijam nabój, który zapchany jeszcze afrykańskim piachem strzela bokiem. Wychodzę z sektora patrząc za stacjonarną pompką. W tym czasie rusza mój sektor. Przez głowę, przechodzi mi myśl i słowa lekarza: „wyścig?, zapomnij” Chyba rzeczywiście nie powinienem startować i rezygnuję. Roman podrzuca mnie do Hotelu (dzięki!). Jeszcze nie wierzę, że tak skończyłem swój pierwszy start w Polsce w tym sezonie. Jedyne co, to czysty rower i ciuchy, hehe. Postanawiam więcej nie podskakiwać lekarzowi i odkładam rower na kolejny tydzień.

Waży się decyzja udziału w maratonie nad jeziorem Garda. Na tydzień przed wyjazdem, odwiedzam lekarza ponownie i choć jest poprawa, to nie mam zgody. Tym razem nie planuje jechać spróbować:D Trudno, zajmuję się przygotowaniami do Rzeszowskiego maratonu, o którym szerzej jeszcze napiszę. W sumie nie mam nawet czasu, żeby wsiąść na rower. Gdybym nie miał kontuzji ciężko byłoby mi się pogodzić z tym faktem i na pewno szarpałbym się z treningami. Przez cały tydzień mało spałem, na pewno nie byłoby z nich żadnego efektu. Połączenie tych dwóch spraw powoduje, że jakoś mogę sobie to wytłumaczyć i zrozumieć. Mam nadzieję, że leki i zabiegi pomogą, a poświęcony czas na organizację wyścigu zaprocentuje fajną imprezą, z której będę miał satysfakcję.

pmc_400

26 kwietnia kolejna kontrola i zezwolenie na wznowienie treningów. Super, od razu lecę na przejażdżkę. Psychika spokojna, chęci do jazdy wróciły. Nawet jest ciepło. Gorzej z odczuciami po treningu. Słaby jak dziecko:/. Na wadze też nieciekawie… Nie tak to planowałem. Miałem wrócić jeszcze z wyższą formą po „przetarciu” na Absa Cape Epic. Od końca grudnia formę ładnie rysował program WKO+. Fakt, nie wklepałem danych z wyścigu, ale teraz, gdy go odpaliłem, wykres PMC mówi wszystko. Trudno, nie pozostaje mi nic innego, jak ostro wziąć się do odrabiania zaległości. Od soboty ruszam z konkretnymi treningami, wierzę, że do pierwszych dni czerwca sporo się podciągnę, a wtedy kolejny ważny wyścig – po raz drugi czeka mnie rywalizacja na trasie TransGermany!


Wszystkie artykuły:

Mój podstawowy mikrocykl.
(2012-05-02, 20:00)
Mój podstawowy mikrocykl.
Aktualizacja 04.05.2012 godz. 10:00. W poprzednim newsie wspomniałem o kontuzji, ...
więcej
Kontuzja i pierwsze... pauzowanie.
(2012-04-29, 20:00)
Kontuzja i pierwsze... pauzowanie.
17 marca, wsiadając w pędzie do samolotu zostawiałem sporo tematów, ...
więcej
TVP Rzeszów - Aktualności - 21.04.2012
(2012-04-24, 20:00)
TVP Rzeszów - Aktualności - 21.04.2012
W sobotę, 21 kwietnia, w serwisie informacyjnym "Aktualności" telewizji TVP ...
więcej
Rzeszowski Maraton Rowerowy Cyklokarpaty.pl!!!
(2012-04-21, 10:00)
Rzeszowski Maraton Rowerowy Cyklokarpaty.pl!!!
Zapraszam na Rzeszowski Maraton Rowerowy otwierający serię Cyklokarpaty.pl w Rzeszowie! W ...
więcej
Ostatnia afrykańska przygoda.
(2012-04-10, 20:00)
Ostatnia afrykańska przygoda.
Podejmując w listopadzie decyzje odnośnie startu w Absa Cape Epic ...
więcej
„Od połowy wcale nie jest z górki” – „This is Epic 2”
(2012-04-02, 20:00)
„Od połowy wcale nie jest z górki” – „This is Epic 2”
Jesteśmy w połowie wyścigu, jak będzie wyglądał dalej? Trochę ulgi, ...
więcej
Copyright © 2010 Piotr Sarna All rights reserved.